MÜŞTERİ HATTI

0 555 15 15 708
0 236 408 76 43

ALİ RIZA İLKOKUL ARKASI MİMAR SİNAN MAH. ERLER CAD. NO: 15/A ŞEHZADELER/MANİSA

MÜŞTERİ HATTI


0 555 15 15 708 0 236 408 76 43
KİRALAMA KOŞULLARI

SÜRÜCÜ BELGESİ ve YAŞ SINIRI :

Ekonomik ve orta sınıf araçalar çin en az 24 yaşını doldurmuş olmak ve 4 yıllık yerli veya uluslararası geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir. Lüks sınıf araçlarımız için 25 yaşını doldurmuş olmak ve 5 yıllık yerli veya uluslararası geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

 

 

KİRALAMA SÜRESİ :

Kiralama süresi hafta arası en az 1 gün (24 saat), hafta sonu 2 gündür . (48 saat) Aracın iade saatinin 1 saat gecikmesi durumunda  1/3, 2 saat geçmesi durumunda 2/3, 3 saat geçmesi durumunda ise tam gün ücreti alınır.

 

UZUN SÜRELİ ARAÇ KİRALAMALARI :

Uzun süreli araç kiralamaları için minimum kiralama süresi 30 gündür. Bu kiralamalarda özel fiyat uygulanır.  Kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi ve kiralama koşullarına ilişkin bilgi için

0/532/267 41 67  numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

KİRALAMA KM SINIRI :

Günlük kiralamalar için geçerli olan günlük KM sınırı 200 KM’dir. KM aşımı durumunda her  1 km 1TL (1 TL/KM) ile ücretlendirilir. Araçlar sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kullanılabilir.

 

Araç kiralama fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler :

YAKIT/ TEMİZLİK :

Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi önemlidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla ve temiz iade edilmesi beklenir. Fazla yakıtla iade edilen araçlar için ekstra bir para iadesi söz konusu değildir. Eksik yakıt olması ve aracın pis olması durumunda, yakıt ücreti ve temizlik hizmet bedeli tahsil edilir.

 

HGS :

Araçlarımızın tamamında HGS bulunur. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS ücreti kullanıldığı kadar + 10 TL hizmet bedeli ile birlikte araç iadesinde tahsil edilir.

 

 KASKO/SİGORTA :

Bütün araçlar T.C. yasaların öngördüğü Trafik Sigortası ve ayrıca  RENT A CAR KASKO (%4 muafiyetli) Sigortası ile sigortalanmıştır. Bahsi konu sigorta şartlarının yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk kiracıya aittir.

Sigorta Kapsamı Dışında Kalan Noktalar :

Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunmaktadır.

Alkollü veya uyuşturucu madde etkisinde olmak,

Belirlenen hız limitini aşmak,

Kaza esnasında aracı bulunduğu yerden hareket ettirmek,

Kaza tespit raporu, alkol raporu veya çalıntı raporu gibi sigorta kapsamında öncelikli resmi tutanak ve belge almamak,

Kontratta yazan kişiler dışında aracın kullanılması,

Yük haddinin aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli olmamaktadır.

 

Lütfen genel şartlar ve sigorta kapsamında daha detaylı bilgi almak için irtibata geçiniz.

Kaza anında 0.532.267 41 67 Numaralı telefonu arayınız.

 

TRAFİK CEZALARI HAKKINDA :

Türkiye ‘deki trafik yasaları gereği otoyollarda en çok 120 km şehirler arası yollarda 90 km ve şehir içlerinde ise 50 km hıza izin verilmektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyulması gerekmektedir.

Türkiye trafik yasalarına uyulmamasından veya kiralayanın kusurundan kaynaklanan hareketlere uygulanacak trafik cezaları, otopark ücretleri  ve yasal sorumluluklar aracı kiralayan kişiye aittir. Kiralanan araç bırakıldıktan sonra firmamıza ulaşan trafik cezaları kiralayana yansıtılmaktadır ve ilgili tutar NAKİT olarak kiralayandan tahsil edilmektedir.

Kiralanan araçların sürücü kusuru nedeniyle, resmi veya yerel makamlar  tarafından alıkonulması nedeni le geçecek zaman,  sözleşme süresinde kabul edilmektedir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR :

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 0.532 267 41 67  numaralı telefona bilgi verilmesi zorunludur. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak, 0.532 267 41 67 numaralı telefona bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 0.532 267 41 67 telefonundan yardım temin edilmesi gerekmektedir. 

Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.
- Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
- Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
- Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
- Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
- Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
- Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
- Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,
- Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.

 

Etiketler: Manisa Oto Kiralama - Manisa Araç Kiralama - Manisa Rent A Car

Ahmetli

Akhisar

Alaşehir

Demirci

Gölmarmara

Gördes

Kırkağaç

Köprübaşı

Kula

Salihli

Sarıgöl

Saruhanlı

Selendi

Soma

Şehzadeler

Turgutlu

Yunusemre